Головні новини

Чиновника Харківської міськради затримали за роботу на ФСБ

Департамент контррозвідки СБУ затримав чиновника Харківської міської ради, котрий працював на Федеральну службу безпеки Росії.

Про це заявив представник Департаменту контррозвідки СБУ Володимир Настюк у Facebook.

«Встановлено, що українського посадовця завербував 2016 року на території Російської Федерації кадровий співробітник ФСБ РФ Олександр Ушаков, 1975 р. н.», — розповів Настюк.

Офіцер ФСБ РФ фігурує як помічник міністра освіти Нижньогородської області Росії. Ця посада дозволяла йому брати участь у різних освітніх і наукових заходах, а також налагоджувати стосунки з представниками місцевої влади в Україні.

Харківський чиновник, використовуючи своє службове становище, а також доступ до різних масивів інформації «збирав і передавав для російських спецслужб інформацію про молодіжні організації і рухи, їхніх лідерів, діяльність релігійних громад, про національно-патріотичні об’єднання громадян та їхні проекти і керівників, про співробітників Харківської міськради тощо.

Громадянин України був доволі цінним джерелом інформації для російських спецслужб, про що свідчить, зокрема ті, що Ушаков зустрічався з ним на території третіх країн: у містах Прага (Чехія), Салоніки (Греція), Мінськ (Білорусь) та неодноразово на території РФ у м. Бєлгород.

Настюк також застеріг громадян України, котрі відвідують Росію, усвідомити всі вербувальні ризики.

«Спецслужб РФ використовують усі можливі форми, метод і спосібі, щоб завербувати наших громадян, у тому числі відвертий шантаж і провокації», — підсумував представник СБУ.

Наразі заступнику директора одного з департаментів Харківської міськради оголосили підозру у державній зраді й розібрали йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб.

«>

08.03.2019
07:31
Источник

Most Popular

To Top