Головні новини

Директор державного підприємства протягом 27 років наживає статки на дерибані землі для іноземних посольств

Безкоштовна земля у центрі столиці – мрія для будь-якого будівельника. У Києві мрії збуваються : у самісінькому серці України нарізають народну власність під «дипломатичним прикриттям».

Земля для будівництва – безкоштовно і без обмежень! Сірий «девелопмент» під дипломатичним прикриттям. Сотні втрачених гектарів. Скільки можна заробити на безкоштовній землі?

Мова піде про Державне підприємство «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв», скорочено ГДІП. Звичайне держпідприємство за своїм бажанням може отримати будь-яку земельну ділянку будь-де у столиці. Колись ГДІП був комунальним підприємством, згодом місто Київ подарувало його державі. З початку дев’ять яностих воно отримує безкоштовно землі по всій столиці, формально, під будівництво посольств. Усі ці роки ГДІП очолює одна й та сама людина – Павло Олександрович Кривонос.

Про розкішне життя Павла Кривоноса керівника ДП «ГДІП» красномовно висвітлюється в 139 випуску програми Слідство.Інфо від 26.07.2017 р. — «Мільйонер з нетрів». Де між іншим розповідається про те, що керівник ДП «ГДІП», за умови погодження з Державним управлінням справами, підписував інвестиційні договори на відносно справедливих та прозорих умовах. Але потім, через деякий час після підписання, за власної ініціативи особисто підписував з інвесторами додаткові угоди до інвестиційних договорів, зменшуючи отримувану державою частку в договорі, за яких державне підприємство за надані приватним інвесторам земельні ділянки, які між іншим призначались для розміщення іноземних представництв, отримувало від такого пов’язаність язаного з Кривоносом інвестора у декілька разів менший від ринкового відсоток площ або відсоток від оціночної вартості будівництва, а громада міста Києва взагалі не отримувала жодної копійки за виділену земельну ділянку. Після завершення будівництва і підписання керівником ДП «ГДІП» документів необхідних для введення цих об’єктів в експлуатацію, керівник ДП «ГДІП» або члени його родини ставали власниками нерухомості, недоотриманої державою згідно інвестиційних договорів, на таких об’єктах. Фактично по всім об’єднання єктам нерухомості, які знаходяться у власності генерального директора ДП «ГДІП» Кривоноса Павла Олександровича або членів його родини і про які згадується у журналістському розслідуванні Слідство.Інфо №139 від 26.07.2017 р. про розкішне життя Павла Кривоноса, ДП «ГДІП» виступав у якості замовника будівництва або реконструкції, а керівник ДП «ГДІП» підписував відповідні договори та додаткові угоди на завідомо невигідних для держави умовах. Також у вказаному вище випускупрограми Слідство.Інфо, Павло Кривонос особисто підтверджує про пріоритетне укладання чисельних багатомільйонних договорів з своїм близьким другом, одним із співзасновників компанії ТОВ «Міськбудінвест», (правонаступником ТОВ «Виробнича фірма «Агропромсервіс-А») Володимиром Дроботом, який протягом двох років працював у Кривоноса радником. У статтях: «Дроботу дали розпиляти 6 мільйонів на реконструкції бази відпочинку на Трухановому острові» та «Столична структура розбазарила землі та приміщення диппредствництв» – вказано лише декілька з таких багаточисельних прикладів, які є незаперечним фактом «реального конфлікту інтересів» (абзац 13 п. 1 ст. 1 та ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції»).

З початку дев’ять яностих років на земельні ділянки, які Київська міська рада безкоштовно надає Генеральній дирекції для розміщення іноземних представництв, Павло Кривонос укладає інвестиційні договори з своїми друзями інвесторами-забудовниками і реалізує комерційні житлові будівельні проекти. Про це більш детальніше у відео виступі депутата Київської міської ради Ольги Балицькой та у статті 24 каналу «Резиденції послів, гольф-клуби для дипломатів: хто стоїть за розкраданням столичної землі» .

Так само, зокрема, відбувається і з Гоголівською, 44-46. Рішенням КМР від 27.05.2004 № 281-2/1491 земельна ділянка площею 0,2181 га на вул. Гоголівській, 44-46 надана в постійне користування КП «ГДІП» для будівництва, експлуатації і обслуговування готельно-житлового комплексу «Дипломат». Альо Павло Кривонос, як і в інших подібних випадках, вирішив використати земельну ділянку по своєму. Він уклав інвестиційну угоду із своїм другом інвестором-забудовником Володимиром Дроботом і тепер вони будують там житловий будинок для подальшого розпродажу квартир. Оскільки ця земельна ділянка в центрі містаринковою вартістю в десятки мільйонів гривень, як і багато інших, була відведена для розміщення іноземних представництв, громада міста Києва не отримала за неї жодної копійки.

Подібна ситуація і з будівництвом, що відбувається на земельній ділянці на бульварі Дружби народів, 13-а, яка також виділялась для іноземних дипломатів. Про це більш детально в статтях: «Тесть депутата Київради зведе висотку на ділянці, яку безкоштовно виділяли для резиденції Посольства США» та «Через Київське будівництво може спалахнути дипломатичний скандал», а також «Замість диппредставництва на Дружби народів незаконно будують РК і продають там квартири».

Земля в урочищі «Оболонь» теж виділялася за «схемою», приправленою соусом дипломатії. Про це більш детально в статті: «Дипломатичний дерибан: як у Києві замість зони відпочинку для дипломатів будують котеджі».

Всі ці схеми, по дерибану землі для дипломатів іноземних держав, були б не можливі без сприяння та кришування з Адміністрації президента, в якій й досі знаходиться кабінет колишнього керівника Державного управління справами (ДУС) депутата БПП Сергія Березенка. Який навіть після обрання депутатом, продовжує і надалі з кабінету в Адміністрації президента Порошенка «доїти» державні підприємства підпорядковані ДУС і звісно не упускає можливості використання, такої продуктивної і легко контрольованої «дійної корови», як керівник ДП «ГДІП» Павло Кривонос. Досвід, щодо оборудки з земельними ділянками, Сергій Березенко здобув, ще працюючи в земельній комісії Київради. Тому він добре знає, як разом з Павлом Кривоносом, «краще» використовувати земельні ділянки, які призначались для іноземних представництв.

Також звертаємо увагу на щорічну декларацію Кривоноса Павла Олександровича за 2017 рік, у якій вказана лише незначна частина надбаного чиновником майна за 25 років на посаді, у тому числі отриманого від забудовників за рахунок дерибану земель для іноземних дипломатів. Кривоніс П. О. є посадовою особою юридичної особи публічного права та займає посаду генерального директора Державного підприємства «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв». Варто зазначити, що дана посада відповідно до переліку, затвердженого Національним агентством з питань запобігання корупції, належить до посад, пов’язаних з високим рівнем корупційних ризиків.

Сукупна вартість всього майна, задекларованого Кривоносом Павлом Олександровичем у щорічній декларації за 2017 рік становить близько 5 500 000 $, або 148 500 000 грн. При цьому річна заробітна плата чиновника становить 1 712 461 грн., а сукупний річний дохід сім’ї з урахуванням заробітної плати дружини, дивідендів, пенсії, подарунків та доходу від надання майна в оренду становить 2 388 770 грн. Таким чином вартість задекларованого майна перевищує розмір річного доходу сім’ї декларанта в 62 рази.

Вже 27 років – генеральний директор державного підприємства безкарно наживає статки на дерибані землі, безкоштовно відведеної Київрадою для іноземних посольств, руйнуючи дипломатичний імідж України в очах послів іноземних країн. 27 років – правоохоронні органи та органи державної влади його покривають. Можливо прийшов час це припинити???

15.03.2019
10:50
Источник

Most Popular

To Top