Головні новини

«Іскандери» в Криму і на Донбасі: Клімкін заявив про глобальну загрозу Росії

Росія зруйнувала систему нерозповсюдження та контролю над озброєнням, розробляючи і відчуваючи балістичну ракету РС-26 «Рубіж» і удосконаливши ракетний комплекс «Искандер-М».

Військові навчання були зафіксовані на окупованому Донбасі і в Криму, повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін в Facebook.

«Рішення США про вихід з Договору між СРСР і США про ліквідацію їх ракет середньої дальності і меншої дальності (ДРСМД) абсолютно виправдано, обгрунтована та відповідає сьогоднішньому стану ситуації щодо безпеки як на Європейському континенті, так і в світі в цілому», — зазначив він.

«Спочатку це був Договір про звичайні збройні сили в Європі. До речі, якщо б він досі діяв, то Росії було б набагато складніше здійснювати військову агресію проти України і мілітаризувати Крим», — заявив міністр.

За його словами, РФ крок за кроком зруйнувала все, з чого складалася система контролю над озброєннями.

«Ми спільно з США заявили, що розробка і випробування Росією балістичної ракети РС-26 «Рубіж» на дальність близько 2200 км, а також розширення бойових можливостей оперативно-тактичного ракетного комплексу «Іскандер-М» суперечить Договору», — сказав міністр.

 

Глава МЗС підкреслив, що методичний розвал РФ системи контролю над озброєннями створює небезпечну глобальну політику і Україні треба бути до цього готовою.

«Україна завжди була відповідальною і послідовною у сфері нерозповсюдження. Такої позиції будемо дотримуватися і далі, але при цьому залишаємо за собою право створювати всі види озброєнь, які необхідні для захисту України та її національної безпеки», — заявив Клімкін.

Він підкреслив, що в новій глобальній політиці щодо безпечної реальності необхідно реалізувати всі можливості для захисту України.

«>

06.03.2019
08:50
Источник

Most Popular

To Top