Головні новини

«Любить показати себе». Володимир Горбулін розповів правду про Порошенка

Любить показати себе. «Блиск і фактурність презентації себе — це людська слабкість Порошенко. У даному контексті «Рошен», 5 канал і любов до Клоду Моне, та й самі посади у владі розглядаються ним як ланки одного ланцюга. Ім’я цієї слабкості — створення задуманого образу, хоча деколи вельми майстерний».

І гроші. «З різних варіантів самореалізації він вибрав паліативний: робить все, щоб стати політичним і державним діячем, не розлучаючись з бізнесом. Якщо б він уважно прочитав «Євангеліє багатства» Карнегі, то ймовірно задумався б над його твердженням: збирання багатства — один з найгірших видів ідолопоклонства. Ні один ідол так руйнівний, як поклоніння грошам».

Будував бізнес при всіх президентах. «Двічі був міністром, тричі нардепом, один раз секретарем РНБО… Розвинена гнучкість розуму, доведена до мистецтва спритність, а ще приголомшлива здатність огинати гострі кути дозволили Петру Порошенку балансувати на будь-якому політичному вітру і досить успішно вирішувати свої бізнес-проблеми при всіх президентах».

Команду привів теж з бізнесу. «Пропозицію працювати в команді Порошенка я сприйняв як належне… Я вперше опинився в когорті людей, які були не просто молодших за віком, але як мінімум удвічі молодше. Ці люди, як і по-різному знали про мене. А я про них нічого. Майже всі люди команди Порошенка досі не стикалися з держслужбою, майже всі прийшли з бізнесу».

Але нікому не довіряє. «Порошенко не схильний довіряти нікому. Або, якщо це не виходить, максимально стискає коло людей, причетних до рішень. Це свідчення двох тенденцій: недовіри до оточуючих і бажання самому контролювати все. Саме звідси випливає ще один штрих управлінця: призначати на посаду швидше відданого людини, ніж професіонала».

Вибрав ручне управління. «Це серйозно уповільнило процес формування і реалізації оборонного замовлення, корпоратизації, реструктуризації і приватизації держпідприємств ОПК. І зробило неможливим прихід західних інвестицій і технологій. Не секрет, що американська сторона була готова до військово-технічного співробітництва та передачі ряду технологій, але наполягала на ліквідації держконцерну Укроборонпром. До речі, створення зброї стримування агресії Петро Олексійович затягнув майже на три роки».

Крен президентської човни. «Коли серед керівників сектору безпеки почали з’являтися чисті бізнесмени, це стало виглядати як певний крен човни. Мільярдер Косюк в АП, бізнес-партнер Олег Гладковський як куратор оборонної промисловості або автодилер Роман Романов в ролі керівника оборонпрому — кадрова політика президента у воєнний час навряд чи виглядає продуманої».

Зробив багато, але. «За майже п’ять років війни Україна тільки наблизилась до вирішення вузловий завдання переозброєння і створення армії, здатної відбити агресію Кремля. Програми розвитку армії та оборонної промисловості з’явилися лише після трьох років війни. За всі роки президентської каденції Порошенко тільки в 2019 році з’являться перші п’ять підприємств для приватизації».

PS.

«Предмет моїх старань — зовсім не розповідь про лідерство або чарівному перетворення партійних функціонерів в олігархів. Я переслідував іншу мету: спробувати змусити співвітчизників звернути пильний погляд на всю політичну еліту і замислитися над своїм персональним участю в її формуванні. Підстави для цього є серйозні: ми вже кілька разів наближалися до таких державних катаклізмів, що можна було без праці заглянути у прірву».
06.03.2019
14:15
Источник

Most Popular

To Top