Головні новини

Одесити зібралися подавати в суд на Facebook

Найбільша соціальна мережа у світі і однойменна компанія Facebook, яка полегшує спілкування, і є рупором багатьох правозахисних груп, нещодавно сама виявилося обвинуваченої у порушенні прав людини.

Тільки за останній місяць в одеському сегменті Facebook були «забанені» актор Яків Гопп, Марк Гординко лідер РДБ, журналіст і правозахисник Дмитро Бакаєв, блогер Олександр Осташко, і сторінка одеських ЗМІ «Думська». Причому всі «забанені» висловлювали проукраїнську позицію. І не використовували в публікаціях «мова ворожнечі».

Про це говорили на зустрічі з Оксаною Покальчук, виконавчий директор AMNESTY INTERNATIONAL в Україні, яка відбувалася в лекторії Громадянської платформи «Одесити разом», на Пушкінській 8, — пише «Однимсловом».

AMNESTY INTERNATIONAL виступає за «в’язнів совісті» ( тобто люди , які знаходяться під вартою чи в ув’язненні виключно за те, що мирно висловлювала свої політичні, релігійні або наукові погляди) у всьому світі , від Гуантанамо до КНДР. Організація удостоєна Нобелівської премії миру за їх боротьбу за права людини.

На зустрічі говорили про багатьох речах: секретних в’язницях СБУ, про порушення прав людини в так званих ЛНР, ДНР і окупованому Криму. Одним з останніх питань…Facebook.

Присутні відзначили, що у всіх випадках блокування користувачів Facebook, які відбулися за останній місяць, причини санкцій були неясні.

Журналіст Дмитро Бакаєв:

«Я далекий від думки, що це підступи горезвісної «руки Москви». Я не думаю, що нас модерують Кремлівські цензори. Але те, що написали українці, далеко не всім подобаються і «ватники» можуть поскаржитися на ту чи іншу публікацію. Що вони і роблять. Як тільки надходить скарга в фейсбук, вас автоматично блокують. Як тільки мене «забанили» я написав, чому не згоден з цим. Мою публікацію перевірили, висловили співчуття і вибачилися. Написали, що просять вибачення і повертають вилучену публікацію на місце, але мене так і не розблокували. І поскаржитися в адміністрацію фейсбуку, не представляється можливим. Написати центр технічної підтримки неможливо. Просто немає такої кнопки. Те, що офісу фейсбук немає в Україні це дуже погано. Не до кого подзвонити, і звернеться зі скаргою. Я вважаю, що виною всьому нехлюйство і некомпетентність адміністрації фейсбуку. Це в кінцевому підсумку це позначається на іміджі США. Самі посудіть, соціальна мережа з країни, яка позиціонує себе гарант свобод людини, діє як старий російський жандарм. Держиморда. Порушуються права людини. Якби фейсбук придумали раніше, то вийшла б така картина. Солженіцин якби опубліковував голови «Архіпелагу ГУЛАГУ», був би забанений. На нього поскаржився б …припустимо Берія. На Салмана Рушді наябедничав б Усама Бен Ладен, а маркіза де Сада, Вільяма Берроуза взагалі б забанили навічно. І це американська демократія?»

Оксана Покальчук сказала, що дійсно така проблема є.

— «Це не з одним фейсбуком зараз. Ось, приміром, у Криму працює рух «Кримська солідарність», і вони знімають відео і зараз YUO TUBE під впливом Роскомнадзора видаляє ці відео, посилаючись на те, що це терористична організація. У Криму! Який український! Про що ми взагалі говоримо! Ми зв’язалися з AMNESTY INTERNATIONAL в США і вони готові звернутися до YUO TUBE з тим, щоб вони цього не робили. Або нехай пояснять причини, по яким вони це роблять, з тим що ми негайно виступимо з протестом. Насправді, фейсбук, що YUO TUBE , що Google це монстри. Це величезні гроші. Влада Китаю зажадали від Google ввести цензуру на території Китаю. Обмежити пошук. Цей проект пошукового додатка називався Dragonfly. І тоді співробітники компанії Google підписали відкритий лист до керівництва проти запуску цензурированной версії пошукової системи в Китаї. Був міжнародний скандал і Google відмовився від цього. І це дуже крутий приклад того, як самі працівники та працівниці організації можуть впливати на позицію компанії. Це величезні гроші. Втратити роботу в Google це дорогого коштує. Це були явно не прибиральниці, і ці люди не побоялися виступити проти цієї політики, зробили це резонансним, весь світ на Google наїхав, а Google такий: гаразд, Гаразд ! Все, що ми відмовляємося! Ви нас не так зрозуміли! Ми не те мали на увазі!»

Діяти можна. Але керується американським законодавством. А там працюють добре! І якщо Facebook блокує і забороняє акаунти то отже закони дозволяють це робити. Чи треба лобіювати закони там. Або робити міжнародний резонанс. І це дуже важливо. З Google і Китаєм вийшло.

Зараз, наскільки відомо, одесити вже вийшли на киян, які також готові подати в суд на Facebook. У битві з монстром позивачі повинні проявити кмітливість і винахідливість. Та таку, щоб їх помітили, інакше нічого не вийде.

«>

15.03.2019
10:56
Источник

Most Popular

To Top